Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

U ndalua së qèlloi punonjësin e dyqanit, burri hap zjárr me AK-47 ndaj pòlicisë (VIDEO)

Një burrë nga Pensilvania është arrestuar pasi dyshohet se ka qëlluar në polici me një AK-47, vetëm një ditë pasi qëlloi për nëpunësin e dyqanit i cili i kërkoi që të vendoste një maskë për fytyrën.

Adam Zaborowski, 35 vjeç, hapi zjarr ndaj tre oficerëve të policisë lokale dhe shtetërore kur e tërhoqën atë gjatë një ndalese trafiku pranë shtëpisë së tij Slatington të Shtunën, 1 Gusht.

Oficerët ishin përpjekur të kapnin Zaborowski pasi ai kishte një urdhër për arrestimin e tij për vrasje të mbetur në tentativë, pas incidentit në një dyqan cigaresh në Toën Bethlehem një ditë më parë. Ndërkohë mund të shihni momentin kur Zaborowski tërhoqi armën e tij mbi punonjësit e dyqanit më poshtë:

Më 31 korrik, i dyshuari hyri në Cigars International, ku u ndalua nga një punonjës për të veshur një maskë për fytyrën. Shteti kërkon që njerëzit të veshin maska ​​në vendet publike, përfshirë dyqanet brenda.

Një dëshmitar brenda dyqanit i tha WFMZ-TV Zaborowski pastaj nxori një copë letër dhe tha: ‘Shiko. Ligjin. Lexoni rreshtin gjashtë. Nuk kam pse të vesh këtu një maskë. ‘

Pavarësisht se punonjësi i tha Zaboroëski ata do t’i shërbenin pa një maskë për fytyrën nëse ai priste jashtë dyqanit dhe ata i sillnin sendet tek ai, ai u bë i irrituar dhe u largua nga dyqani pa paguar për dy cigaret që kishte zgjedhur.

Kur punonjësi e ndoqi jashtë në parkun e makinave, policia tha që Zaborowski nxori një armë gjysmë automatike dhe qëlloi një herë në ajër dhe dy herë nëpunësin, i cili arriti të shpëtojë pa lëndime. Departamenti i Policisë së Qytetit Bethlehem, i cili kishte dhënë urdhër për arrestimin e tij, e përshkroi të dyshuarin si “të armatosur dhe të rrezikshëm” në një deklaratë, duke thënë se ai iku nga vendi i ngjarjes në një kamion blu Dodge Dakota blu.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *