Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Patozi publikon foto nga tryeza e partive politike: Përshëndes dorëheqjen e parevokueshme të Edi Ramës

Kryetari i Bindjes Demokratike Astrit Patozi në një shkrim në rrjetet sociale ka ironizuar takimin e palëve politike, në kuadër të dialogut për një konsensus sa më të gjerë për Reformën Zgjedhore.

Duke hamendësuar theniet e opozitës jashtë paralmentare të cilët kërkonin dorehqjen e parevokueshme të Ramës, Patozi shkruan me ironi se kryeministri Edi Rama ka dhënë dorëheqjen.

“Më në fund një lajm i shumëpritur për qytetarët shqiptarë. Përshëndes dorëheqjen e parevokueshme të Edi Ramës, kryeministrit të qeverisë së krimit dhe të drogës, që i hapi rrugë dialogut kontruktiv mes maxhorancës me opozitën parlamentare dhe atë jashtëparlamentare për të mirën e Shqipërisë. Që prej sot gjithçka është e mundur…”-shkruan Patozi.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *