AktualitetFlashMotiTe FunditTe Gjitha

Parashikimi i motit, si do të jenë temperaturat ditën e fundit të javës

Moti gjatë ditës së sotme pritet me kthjellime dhe vranësira të lehta në zonat e ulëta, por vranësira më të dendura do të ketë në zonat Verilindore dhe Juglindore. Pjesa e dytë e ditës do të vijojë me të njëjtat kushte meterologjike duke bërë që i gjithë vendi të jetë I kthjellët dhe me vranësira kalimtare.

Sipas meteoalb, temperaturat e ajrit do të rriten lehtë në mëngjes dhe në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga 14 gradë Cderi në 35 gradë, ndërsa era do të fryjë mesatarisht me shpejtësi 35km/h nga drejtimi Veriperëndimor duke krijuar në det dallgëzim mbi 2 ballë.

Ndërkohë edhe ditën e nesërme parashikohen të afërsisht të njëjtat kushte atmosferike.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *