Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Pandemi globale por Cakaj nuk e ndal diplomacinë: Çelja e bisedimeve domosdoshmëri…

Ministri në detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj tha se ka zhvilluar sot një bisedë telefonike me Ministrin e Shtetit për Evropën të Gjermanisë, Michael Roth.

Ajo që bie në sy është situata në të cilën ndodhet vendi dhe telefonata për mbështetjen e reformave të brendshme dhe rrugëtimin evropian të Shqipërisë.

Domosdoshmërinë e çeljes së bisedimeve për anëtarësim në BE një orë e më parë shprehet Cakaj në një situatë pandemie globale.

Reagimi i Cakajt

E falënderova për mbështetjen e pakursyer për Shqipërinë dhe qasjen shumë largpamëse për Ballkanin Perëndimor.”, u shpreh Cakaj në një reagim në Facebook lidhur me bisedën e zhvilluar. “Nuk ka asnjë alternativë tjetër veç punës së shtuar në drejtim të anëtarësimit në BE”.

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *