Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Dalin pamje trònditëse nga vrásja e George Floyd: Lutem mos më qèlloni, ndoshta do të vdès… (VIDEO)

Vrásja e George Floyd më 25 Maj ishte ndër vdèkjet më trágjíke në Amerikë që nxiti pròtesta të shumta në vende të ndryshme të botës. Media britanike Daily Mail ka publikuar pamjet të reja nga momenti i përballjes së 47-vjeçarit me pòlicinë.

Videoja fillon me ardhjen e policisë në vendin e ngjarjes, ndërsa Floyd në ato momente gjendej brenda makinës. “Ju lutem oficer, mos më qèlloni”, dëgjohet duke thënë Floyd me lot në sy.

Në ato momente, oficeri ia drejtoi ármèn në fytyrë afro-amerikanit duke i thënë se nuk do e qëllonte. Por Floyd bëri rezistencë dhe pòlici e uli në pjesën e pasme të makinës, duke u thënë atyre se vuan nga klaustròfobia dhe ánkthi. Kështu i vuri gjurin në fyt për gati 9 minuta duke i shkaktuar vdèkjen teksa injoronte të bèrtiturat e tij.

Madje Floyd është dëgjuar duke parashikuar vdèkjen: “Unë ndoshta do të vdès vetëm në këtë mënyrë.”Pamjet u publikuan në mesin e korrikut, por një gjykatës në Minneapolis kishte vendosur që të shikohej vetëm në sallën e gjyqit, që do të thotë se pak njerëz kanë pasur rastin ti shikojnë deri në këto momente.(A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *