Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Pamje të rralla/ Masat ndaj COVID-19, ekspozita shndërrohet në një spital gjigand për të infektuarit

Pamjet e mëpsohtme vijnë nga Britania e Madhe, një vend numri i personave që janë evidentuar me koronavirus, po kap me ritme të shpejta shifra të frikshme.

Rreth  4,000 persona në Londër janë infektuar nga virusi, sipas shifrave të fundit të qeverisë dhe të paktën 180 njerëz në qytet kanë vdekur.

Kryebashkiaku Sadiq Khan paralajmëroi londinezët dje: “Unë duhet t’i paralajmëroj njerëzit se do të keqësohet shumë gjatë javëve të ardhshme. Por ne do të bëjmë të pamundurën, numri i njerëzve për të cilët po flasim është i madh dhe duhet të jemi të gatshëm për këtë”

Fotografitë e jashtëzakonshme tregojnë se si qindra dhoma të vogla janë vendosur brenda hapësirës së gjerë për të krijuar një plan urbanistik, që i ngjan një reparti spitalor.

Spitali i përfunduar do të përbëhet nga dy reparte, ku secila do jetë në gjendje të strehojë 2,000 pacientë të sëmurë. Punonjësit e Ambulancës këtë mëngjes kanë shkarkuar pajisjet mjekësore përfshirë tanke oksigjeni, monitorues të zemrës dhe defibrilatorë jashtë NHS Nightingale.

 

Partitë po negociojnë për të përmbyllur Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *