Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Pamje apokaliptike nga shpërthimi i vullkanit në Filipine, qeveria ngrenë alarmin (VIDEO)

Një vullkan në Filipine është bërë aktiv dhe autoritetet paralajmërojnë se një “shpërthim i rrezikshëm” është i mundur “brenda disa orësh”.

Në orët e para të së hënës, një rrjedhë e dobët e lavave filloi të dalë jashtë vullkanit Taal – i vendosur rreth 70 km (45 milje) në jug të kryeqytetit Manila.

Taal kishte lëshuar më herët një pluhur gjigant hiri, duke shkaktuar evakuimin masiv të 8,000 njerëzve nga zona.

I ndodhur në një ishull në mes të një liqeni, Taal është vullkani i dytë më aktiv i Filipineve.

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *