Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


FlashKosovaTe FunditTe Gjitha

Osmani merr zyrtarisht detyrën e presidentes së Kosovës, bën betimin në sheshin “Ibrahim Rugova”

Vjosa Osmani ka pranuar zyrtarisht detyrën e presidentes së Kosovës, në një ceremoni në sheshin “Ibrahim Rugova” në Prishtinë.

Këtë detyrë asaj ia ka dorëzuar kryeparlamentari Glauk Konjufca, i cili për pak ditë ishte dhe ushtrues detyre i presidentit.

Paraprakisht, residentja e Kosovës, Vjosa Osmani ka parakaluar pranë gardës së FSK-së së bashku me kryeparlamentarin Glauk Konjfuca.

Në ceremoni janë duke marrë pjesë ambasadorë të disa vendeve, kryeministri Albin Kurti dhe anëtarë të kabinetit qeveritar.

Gjatë ditës janë paralajmëruar disa aktivitete të Osmanit, përfshirë këtu edhe homazhe.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.