Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

OFL nën shënjestër 5 “të fortët” e Jugut, zbulohen emrat e tyre

Operacioni Forca e Ligjit këtë herë ka shkuar në Gjirokastër dhe Përmet ku në kuadër të zbatimit të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënuar apo akuzuar për krim të organizuar apo krime të rënda, OFL i ka nisur kërkesat me shkrim për vetëdeklarimin e burimeve të pasurisë, 5 shtetasve:

Krenar Skënduli , Gentian Sinomema, Adriatik Kanushi, Endrik Lluka dhe Ervis Canka, të dwnuar për veprat penale “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve, “Rrëmbimi ose mbajtja peng e personit”, e kryer në bashkëpunim, “Vjedhja me armë”, e kryer në bashkëpunim, “Vrasja në rrethana të tjera cilësuese kundër dy ose më shumë personave” dhe “Armëmbajtja pa leje dhe “Prodhimi dhe shitja e narkotikëve”.

Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *