Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

OFL në Tiranë dhe Kavajë, kërkesë me shkrim për deklarim pasurie 4 të dënuarve për drôgë dhe vrásje (EMRAT)

Operacioni ‘Fôrca e Lígjit’ u ka kërkuar 4 të dënùarve nga Kavaja dhe Tirana për të bërë vetëdeklarimin e pasurive në kuadër të Ligjit Special për masat pasurore ndaj individëve të dënùar apo akùzuár për krím të organizuar apo kríme të rënda.

Sipas informacionit zyrtar nga policia duhet të vetëdeklarojnë pasurinë brenda 48 orësh:

Arian Begaj, banues në Kavajë, dënùar për veprën penale “Trafíkími i nárkôtíkëve”;

Ermal Lusha, banues në Kavajë, i dënùar për veprën penale “Trafíkími i nárkôtíkëve”;

Poliksen Muçollari, banues në Tiranë, i dënùar për veprën pènale “Vrásja me dashje, në lidhje me një krím tjetër”

Eduart Sallaku, banues në Tiranë, i dënuar për veprën penale “Trafíkími i nárkôtíkëve” në formën e grupit të strùktùruar krímínal.

“Këta individë, si subjekt i Ligjit Special, duhet t’u përgjigjen me shkrim, brenda 48 orësh, të gjitha pyetjeve të OFL-së dhe më pas, përgjigjet e marra do t’i dërgohen SPAK-ut, për veprime të mëtejshme.

OFL është në veprim të pandërprerë dhe në kryerje të veprimeve komplekse për vendosjen e sekuestrove emergjente mbi pasuritë e dyshùara të përfituara nga krími, si dhe për dërgimin e formularëve të vetëdeklarimit të gjithë personave që janë subjekt i Lígjit Spècial.

OFL do të informojë publikun në vijimësi për të gjitha nismat procedurale dhe opèrácionet ekzekutive që do të kryejë”, thuhet në komunikimin zyrtar të Polícisë së Shtetit.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *