Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

‘Zgjohet’ OBSH,  thirrje ekspertëve: Kinezët do na krijojnë të gjitha lehtësitë, sa më shpejt të shkojmë të hetojmë origjinën e virusit

Ekspertë ndërkombëtarë të virologjisë pritet të shkojnë së shpejti në Kinë për të hetuar në lidhje me origjinën e koronavirusit.

Organizata Botërore e Shëndetit (OBSH), i ka bërë thirrje ekspertëve që të shkojnë sa më parë në Kinë, për të nisur nga puna.

OBSH tha se kishte marrë sigurinë nga Pekini se ekspertët janë në gjendje të udhëtojnë drejt Kinës.

“Ne presim plotësisht dhe kemi siguri nga kolegët tanë kinezë që do të na krijojnë të gjitha lehtësitë, sa më shpejt të jetë e mundur”, tha drejtori i urgjencave i OBSH, Michael Rayn.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *