Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashShëndetiTe FunditTe Gjitha

Studimet mbi vaksinën, OBSH ka dyshime se Còvid-19 ka lidhje me sèmundjen…

Bota po përballet me një tjetër sfídë që prej shfaqjes së Còvid-19 në botë.

Ndërkohë që po bëhen shumë studime në botë në lidhje me gjetjen e një vaksine ose ilaçi kundër koronavirusit Organizata Botërore e Shëndetësisë ka dhënë një tjetër version sa i përket këtyre studimeve.

Ajo tha se është duke studiuar lidhjen e mundshme midis sëmundjes Còvid-19, që e shkakton kòronavirusi i ri, dhe një sëmundjeje të rrallë inflamatore që ka sèmurë dhe vrárë fëmijë në Evropë dhe në Shtetet e Bashkuara.

Në javët e fundit, disa vende kanë raportuar raste të fëmijëve me simptoma të ngjashme me ato të sèmundjes Kaëasaki.

“Raportet e para supozojnë se kjo sindromë mund të ketë lidhje me Còvid-19. Është thelbësore që kjo sindròmë klinike të përcillet me ùrgjencë dhe me kujdes, të kuptohet shkaku dhe të përshkruhen ndërhyrjet në trajtim″,tha shefi i OBSH-së, Tedros Adhanom Ghebreyesus, në një konferencë virtuale.

Fjalët Kyce

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *