Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Njihet si familje e djathtë”, theu xhamin e bashkisë, policia e Matit ndalon 82-vjeçarin (Emri)

Policia e Matit ka ndaluar një 82-vjeçar me emrin Hajredin Rami, pasi ky i fundit ka thyer një xham tek dera e bashkisë.

“Revolta” e tij kishte ardhur pasi 82-vjeçari kërkonte ndërhyrjen e bashkisë për zgjidhjen e një konflikti për një ndërtim të paligjshëm.

Lajmin e bën të ditur gazetari Basir Çollaku, të cilit ia ka konfirmuar edhe i biri i të moshuarit, Sokoli, këtë veprim radikal të policisë.

“Duket se 82 vjeçari, nje familje e njohur e djathte, ka alarmuar qeverisjen e rendit dhe ate lokale ne Mat, pasi nuk merren dot me denoncimin e bere prej tij…”- shton Çollaku.

Postimi i plotë

“Policia ndalon 82 vjeçarin Hajredin Rami për nje xham te thyer..

Policia ne Mat, ka shoqeruar nga ora 10 e paradites 82 vjeçarin Hajredin Rami. I moshuari ka thyer nje xham te dera e Bashkise pasi kerkonte nderhyrjen e saj per zgjidhjen e nje konflikti per nje ndertim te paligjshem. Kontaktova me te birin Sokolin dhe pohoi se ka marre dijeni pasdite per kete veprim radikal policor. Rami kerkon ndihme nga forcat e rendit por gjendet vete ne qeli. Duket se 82 vjeçari, nje familje e njohur e djathte, ka alarmuar qeverisjen e rendit dhe ate lokale ne Mat, pasi nuk merren dot me denoncimin e bere prej tij..

(M.Q/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

  • Koalicioni i udhëhequr nga PD (54%, 15,885 Votes)
  • PS (28%, 8,218 Votes)
  • Nuk do të votoj (9%, 2,580 Votes)
  • LSI (5%, 1,440 Votes)
  • Të tjera (4%, 1,206 Votes)

Total Voters: 29,329

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.