Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

“Një vit Presidenti një vit Kryeministri”, Kryemadhi komenton takimet e Ramës në SHBA: Përshëndes takimin me Mitsotakis

Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi ka komentuar foton e kryeministrit Rama dhe bashkëshortes së tij me presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump.

Kryemadhi tha se foto është pjesë e protokollit të aktivitetit të zhvilluar nga OKB. Ajo vlerësoi si shumë të rëndësishëm takimin e Ramës me kryeministrin grek, Kyriakos Mitsotakis.

“Për mua fotografia e çiftit të Kryeministrit me çiftin presidencial është pjesë e protokollit të cereminosë së Kombeve të Bashkuara, sepse ai është mikpritësi. Nuk ka asnjë të keqe, sepse është një moment që presidentit të amerikës i vjen në mendje që ekziston një vend i vogël si Shqipëria. Ne kemi një marrëveshje që një vit shkon presidenti dhe një vit kryeministri, por takimi me kryeministrin grek ka qenë i rëndësishëm për shqiptarët, sepse Greqia pas kaq vitesh ka filluar të mbajë një pozicion shumë agresiv. Ne kuptimin radikal në lidhje me Shqipërinë për procesin e hapjes së negociatave dhe për mua kjo është më e rëndësishme.

Matheë Palmer tani është i deleguar për Ballkanin, sidomos për çështjen e Kosovës dhe Serbisë, si dhe njohjen e njëra-tjetrës. Ndërkohë që Philip Reeker, Nënsekretari i Shtetit për Cështjen e Europës, që në njëfarë mënyre kërkon njëlloj orientimi që dashje padashje politikanët e kanë të nevojshëm njëlloj informacioni që iu duhet”, thotë Kryemadhi

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *