AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Një mik në nevojë”, Meta falenderon SHBA-në për fondet ndaj pandemisë

Presidenti i Republikës Ilir Meta ka reaguar me një status në Twitter në lidhje më ndihmën që dha SHBA duke dhuruar 10 milion dollarë për Shqipërinë e disa vende të tjera në ndihmë të koronavirusit .

Më herët Ambasada e SHBA, me një status në Facebook bëri të ditur edhe drejtimin e këtyre fondeve duke thënë se kjo ndihmë do të shkojë për ngritjen e kapaciteteve dhe forcimin e infrastrukturës, për luftën ndaj koronavirusit.

Statusi i Metës 

Një falënderim të veçantë për solidaritetin e SHBA me vendin tonë në këto momente kritike. Një mik në nevojë është një mik i vërtetë”, shkruan Kreu i Shtetit në Twitter, ndërsa shpërndan mesazhin e ambasadores amerikane.

Fjalët Kyce

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *