Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

(EMRI) Nisin ‘ndëshkimet’ për bllokimin e Aeroportit të Rinasit, thirret në polici një prej kontrollorëve

Një prej kontrollorëve, që janë futur në grevë, që nga dita e djeshme është thirrur në polici mbrëmjen e kësaj të mërkure.

Sipas burimeve, bëhet fjalë për kontrollorin Nuhin Mezini, një nga 60 kontrollorët që prej të martës kanë pezulluar punën e tyre përshkak të shkarkimit nga puna të 5 kontrollorëve në mënyrë të papritur, si dhe reduktimin e pagave me 70%.

Greva e kontrollorëve ka cuar në pezullimin e të gjitha fluturimeve në aeroportin e Rinasit ditën e sotme, me Ministren Balluku fillimisht, dhe më pas Kryeministrin Rama, të cilët paralajmëruan se kush nuk kthehet në punë nuk do të jetë më pjesë e Albkontroll.

Makinat e ushtrisë kanë zbarkuar pranë aeroportin të Rinasit dhe pritet që ata të marrin në kontroll kullën e vrojtimit në rast se kontrollorët nuk rikthehen në punë.

(E.H/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.