Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Nis prishja e banesave në Shkozës, banorët: Turp t’ju vijë (VIDEO)

Ka nisur shembja e banesave në Shkozë. Banorët ndodhen brenda banesave.

Në video dëgjohet një nga banorët që thotë “Turp t’ju vijë.”

Mësohet se pronarët e këtyre banesave janë vendosur brenda shtëpive për të kundërshtuar deri në fund vendimin e IMT-së.

IKMT-ja pretendon se këto ndërtime janë kryer pa leje dhe për rrjedhojë duhen të shemben për t’i hapur rrugë zgjerimit të ‘’Unazës së re’’.

Banorët kanë kundërshtuar aksionin e policisë, ndërkohë deri tani janë shoqëruar 4 persona nga policia.

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *