Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Plás shèrri tek Gjykata e Shkodrës/ Banorët nxjerrin pòlicin jashtë, hyjnë me dhùnë në godinë (VIDEO)

Një përplásje fizike ka ndodhur mesditën e sotme para gjykatës së Rrethit në Shkodër mes banorëve dhe pòlicit. Njerëzit pròtestojnë se rrèzikojnë të nxirren nga banesat, ndaj kanë kapur me fòrcë pòlicin që qëndronte tek dera duke e nxjerrë për të hyrë me dhùnë në godinë.

Pas pak minutash, mbërritën forcat pòlicore për të qetësuar gjendjen dhe nxorën jashtë të gjithë banorët, të cilët janë mbledhur tek dera e Gjykatës që të pròtestojnë.

Rreth dy javë më parë, pesë familje u pèrplásën me pòlicinë pas njoftimit nga shërbimi i përmbarimit gjyqèsor shtetëror për të dalë nga banesa me justifikimin se do ti kalonte pronarit të tyre. Banoret u shprehën se prej vitesh janë në “lùftè” dhe se gjykata ka vendosur pèzullímin e vendimeve te përmbaruesit. Këta të fundit, sipas banorëve kanë ushtruar dhùnè dhe kërcènime ndaj tyre.

Banorët thonë se nuk është hera e parë që përmbaruesit vinë ti nxjerrin nga banesat e tyre. Familjarët kanë pròtèstuar dhe janë shprehur se janë sistemuar në këto banesa nga bashkia e qytetit të Shkodrës që në vitin 1992.(A.M/Faxweb.al)

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *