Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Të burgosurit rrahin brutalisht gardianin, kamerat e sigurisë kapin momentin kritik (Video)

Kamerat e sigurisë brenda një burgu në Britani kanë kapur momentin kritik, kur dy ekstremist islamik sulmojnë brutalisht gardianin duke e goditur me shufra të hekurta.

Brusthom Ziamani, 25-vjeç dhe Baz Hockton, 26, kanë sulmuar gardianin Neil Trundle në burgun e Whitermoor në Cambridgeshire.

Në video shihen Ziamani dhe Hockton duke e ndjekur Trundlen, i cili kishte shkuar në kuzhinë për të marrë një lugë të cilin e fusin më pas me dhunë dhe fillojnë ta godasin.

Si pasojë e sulmit Trundle ka pësuar lëndime të shumta trupore, ndërsa pas ndërhyrjes së gardianëve tjerë Ziamani dhe Hockton janë prangosur menjëherë dhe janë futur nëpër qeli të ndryshme.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *