Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

Amerika në prótestë për vdékjen e tij, del e vërteta për George Floyd. Çfarë i mori jetën

Ekzaminimi mjekësor për George Floyd ka përfunduar dhe rezultatet tregojnë se ndërroi jetë nga asfíksimi pasi efektivi i pólicisë i vuri gjurin në fyt në mes të rrugës. Autopsia doli ditën e djeshme, megjithatë ka disa deklarata të ndryshme në këtë çështje.

Në një deklaratë për shtyp nga ekzaminuesi mjekësor i Hennepin thuhet se Floyd, i cili po qante në tokë sepse nuk mund të merrte dot frymë kishte përdorur së fundmi metafeminë dhe fentanil, gjithashtu vuante nga hipertensioni dhe sémundja e arterieve koronare, të cilat ishin faktorë që ndikuan në vdékjen e tij.

Por dy mjekë që kryen autopsinë në mënyrë të pavarur për 46-vjeçarin dhe dy avokatët e familjes thanë se nuk ka patur sëmundje të tjera që ndikuan tek humbja e jetës.

Ata thanë se ushtrimi i forcës në qafë i shkaktoi vdékjen George Floyd dhe nuk ka asnjë informacion për përdorim të drógës dhe alkóolit. Që kur ndërroi jetë, në disa shtete të Amerikës kanë shpérthyer prótestat për vdékjen e tij.(A.M/Faxweb.al)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *