Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKosovaSportTe FunditTe Gjitha

Nga punonjës lavazhi në kampion bote në boks, rrugëtimi frymëzues i shqiptarit

Haxhi Krasniqi ka shkruar historinë javën e kaluar. Ai është bërë shqiptari i parë me titullin kampion bote në boksin profesionist.

Në një intervistë për emisionin N’Kosovë Show, Krasniqi ka folur për fëmijërinë e tij, si dhe për jetën private e profesionale, deri në realizimin e ëndrrës së tij më të madhe.

Krasniqi i lindur në Junik tregoi se kishte punuar në një lavazh makinash në momentin kur kishte arritur në Gjermani.Vendosmëria dhe puna e palodhur bënë që ai të bënte krenarë shqiptarët anembanë botës.

Kampioni i botës u ka thënë të rinjve që të punojnë fort për realizimin e ëndrrave të tyre.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *