Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Negociatat/ Conte flet për takimin e djeshëm në Bruksel: Ndihem i dëshpëruar…

Kryeministri Italian, Giuseppe Conti është shprehur se takimi i djeshëm i lidërve të BE-së në Bruksel ishte gabim historik.

Conte para mbledhjes së Këshillit në Bruksel thotë se nuk u arrit në një konkluzion për Maqedoninë e Veriut dhe Shqipërinë që kanë një jetë që kërkojnë hapjen e negociatave.

“Mbrëmë nuk arritën në një konkluzion Maqedonia e Veriut dhe Shqipëria kanë një jetë që kërkojnë hapjen e negociatave. 2 vende me shumicë msylimane ëndërr të futen në BE. Takimi i djeshëm do të mbahet mend si një gabim historik. Mos hyrja në BE shpresoj mos t’i bëjë vendet pesimiste”, mësohet të ketë thënë Kryeministri Italinë.

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *