AktualitetFlashKulturëTe FunditTe Gjitha

Në shqip apo në anglisht? Arilena Ara e zbulon që sot gjuhën që do këndojë në Eurovision

Arilena Ara ka rrëmbyer vendin e parë në Festivalin e 58-të këngës në RTSH,  ndërsa në Maj do të përfaqësojë Shqipërinë në kompeticionin më të madh të këngës në Europë, në Eurovision.

Tashmë që mësuam emrin e fituesit, të gjithë jemi kuriozë të dimë se në çfarë gjuhe do të këndojë Arilena këngën e titulluar “Shaj” e cila do të dëgjohet në skenën e magjishme të Eurovision.

Këngëtarja nuk e tha në mënyrë përfundimtare nëse do këndojë në shqip apo në anglisht, por me shumë siguri mënyra se si u përgjigj ajo e ka ndarë mendjen.

“Në fakt nuk e kemi vendosur për aq kohë sa tani e mësova që jam fituese, sepse nuk e dija, megjithatë do ta diskutojmë, por e pranon që mendoj se më përshtatet më shumë anglisht”, tha Arilena në RTSH.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Burg nga disa muaj deri në 15 vite për ata që dalin pa leje dhe shkelin karantinën, si e komentoni nismën e fundit të kryeministrit Rama?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *