Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

“Ne ju njohim si shtet”, Barcelona i del kundra Spanjës dhe fton për ndeshje miqësore Kosovën

Kosova dhe Barcelona mund të luajnë një ndeshje miqësore mes tyre këtë verë, pasi një person me rol të rëndësishëm në kampin katalanas ka filluar punën.

Ish-kandidati për president i FC Barcelonës, Lluis Fernandez Ala, po mundohet të organizojë një ndeshje miqësore midis Barcelonës dhe Kosovës në trofeun e ardhshëm Joan Gamper që mbahet në gusht.

Përmes një postimi në llogarinë zyrtare në Tëitter, Luis Fernandez ka shkruar: “Ne jemi bashkuar sot me PassioSeny që të sjellim Kosovën në trofeun e ardhshëm të Gamper”.

Në këtë postim ai ka përmendur edhe presidentin e ri të Barcelonës, Joan Laporta. Më tej ai ka shtuar edhe pjesën: “Ne do ta njohim atë zyrtarisht dhe do t’ia shënojmë emrin Kosovës me të mëdha. Kjo është arsyeja pse jemi më shumë se një klub”, ka përfunduar ai.

Ai e ka bërë këtë thirrje pasi Televizioni Publik Spanjoll nuk e ka bërë një gjë të tillë, madje, ata nuk kanë përmendur emrin “Kosova” në asnjë moment gjatë ndeshjes, por i janë referuar ekipit si “Federata e Futbollit të Kosovës”.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.