Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

E akuzoi për lidhje me bandat, Lesi i përgjigjet Murrizit: E ka kokën si qen stani, të paktën Gjuzi është pa hile, jo idiot si Myslimi

Vijon përplasja në distancë mes deputetit Myslim Murrizi dhe botuesit Nikoll Lesi. Gjithçka nisi me deklaratën e Murrizit se do të krijonte një parti të re, që duket se solli një editorial të fortë në Koha Jonë, që e quante këtë një parti të turpit. Por pas kundërpërgjigjes së deputetit, që akuzonte Lesin se ishte ish anëtar i sigurimit të shtetit, dhe pjesë e bandave në vitin 1997, ka ardhur sërish një reagim nga ky i fundit.

Çfarë shkruan Koha Jonë: Kishim parë në këto 30 vite deputetë e politikanë të ndryshëm që gjithsesi e ruanin paksa budallallëkun e tyre. Kishte edhe injorantë, por me shumë stil vetë partitë politike i largonin ose i spostonin. Ose i linin deri te deputeti i thjeshtë. Ka patur edhe fodullë, por prapë pranohen.

Por të jesh kryeidiotë si një Myslim Bej Murrizoviçi, nuk kishim parë! Idiotë se kujtojnë se kanë fatet e popullit në duar, idiot e shkuar idiotit pasi edhe kur don të bëjë replikë, nuk di të shkruajë asnjë rrjesht, por sorollatet nëpër fjalë të pakuptimta. Me fjali pakuptim tamam si idiotët e “opozitës së re” që kanë hyrë në parlament dhe që të vjen turp ti shikosh.

Ai, idioti Myslimoviç, nuk e di se KOHA JONE nuk ka pyetur as për pushtetin e Berishës në vitin 1992-1997,  as për Ilir Metën kryeministër, as për Nanon ndër vitet 2003-2005, as për Edi Ramën tani. Po ç’ti thuash një idioti që edhe kokën e ka si qen stani!

Ndërsa për partinë e re që po krijohet do jetë një gëzim i madh për njerëzit, sepse do kënaqen me idiotsitë e tyre. Sa për Kujtim Gjuzin, që idioti Myslim përmend në një replikë idiote, pra Gjuzi është njëmijë herë më lart se krejt partia e tij e re. Kujtimi është pa hile, por kur idioti Myslim mundohet të shpëtojë Shqipërinë, kjo të bën të qeshësh më të madhe.

E çuditshme se si ish-Sigurimi i Shtetit rekrutonte të tillë idiot nga familje të persekutuarish. Apo edhe më keq kur Rama sot lejon ti lidhet si ortak me një deputet të tij, një palaço të tillë, pasi i prish edhe imazhin biznesit rilindas. Deputeti Adnor Shameti është njeri serioz e nuk ka pse të përzihet me palaço “opozitarë”, se dalin letrat. Aty janë! Ndokush mund të pyesë: Mos e kini fjalën për deputetin Myslim Murrizi? Jooo! Ai nuk është kaq idiot!

Muslim Murrizi kur ishte me Bashën, thonë në PD, u bë si “elisaspiropali” i Bashës, aqsa Luli bëhej keq nga një servilizëm i tillë. Ndjehej keq se kishte edhe si zë femre rruge… Kaq për sot!

Reagimi i plotë i Murrizit: I detyruar ti pergjigjem gazetes” koha e palaćove”, nje spurdhjaku me emrin milli xhanit, dhe padrinos se tij nikoll xhani Lehesit Lehesit e te gjitha llojeve qenkan shqetesuar pse kam deklaruar se do te kanidoj ne vitin 2021 per DEPUTET!!! Koha kur duhej leje nga e gjithe tufa e LEHESEVE per te kaniduar ka shkuar ne PS me date 8 dhjetor 1990

Se pari i dashur mili xhani lehesi nuk jane 150 parti ne Shqiperi por 113. Edhe po ta quash 4 parti partine qe shite ti Lehes xhani ne 2006, qe e rihape perseri ne 8 nentor 2007 ne diten e krijimit te partise meme nga vjen ti Lehes xhani, te quash si parti edhe shitjen dhe blerjen e gazetes tende o Lehes xhani te dy tre hereve,dhe te  shitje blerjes se dy partive tjera ish aleatet tuaj pas 2013, maksimalja shkojne 119.

Po shtoj dhe partine tende te re qe ka vule por nuk pjerdh askush levizja lehese per vend pune e per para ja qe behen 120. Se pari une nuk kam bere asnje TURP ne kete vend prej dites qe kam ardhe ne kete bote por kurre turp prej 30 vitesh ne politike. Se dyti Z Kujtim Gjuzi eshte deputet nga lista e Bashes por eshte homologu juaj lehes xhani sepse eshte kryetar i nje partie ashtu si 11 te tjere sot ne kuvend e nuk kane pse krijojme parti tjeter.

Veçse te 11 ata por edhe 102 te tjeret qe jane kryetar partie si zotnia jote, edhe pse fukarenj e jo palaço politik qe ndryshojne koalicione si ata te semaforit klientet, nuk i kane shitur e nuk i kane blere partite e gazetat si lehes xhani i kohes se tyre( koha jone)

Titulli i gazetes se themeluar nga ramiz alija ne maj 1991 eshte titulli qe i gjith soji i palaçove te fundit te komunizmit mendonin se pas ikjes se dores se pare te komunizmit kish ardhur koha e dores se fundit te funderrinave komuniste per te qeverisur Shqiptaret Une nuk kam bere asnje turp lehes xhani se nuk kam qene spiun sigurimi. Po ti Lehes a ke qene???? Une nuk kam bere turp lehes xhani se nuk kam mare para serbe per te djegur Shqiperine. Po ti lehes a ke mare??? Une nuk kam bere asnje turp lehes xhani se nuk kam frymezuar bandat ne vitin 1997 me tre gishta ne Vlore. Po ti lehes a ke qene ne vitin 1997 me tre gishta ne Vlore? Une nuk kam bere turp lehes xhani kur jame bere deputet ne vitin 1997 me vota jo me banda. Po ti lehes si u bere deputet? Une kanidova ne vitin 2001 lehes xhani dhe mi vodhi votat kryeministri i qeverise tende qe te bente Nanon president e te merte partine socialiste. Po ti lehes a e mban mend qe humbe dhe urove si burre shteti rivalin tend Z Llesh Kola e pastaj u fute ne parlament si burre m e burre leshi me mandat te vjedhur???

A e mban mend z lehes qe more mandat kleringu me nje zone te Tiranes nga nje pazar i Nanos me PD??? Po ne vitin 2006 kur shite partine si lope rrace e te kujtohet lehes xhani? Po me 8 nentor 2007 kur u merzite nga shitja e partise pare dhe krijove nje partiçkez tjeter zoti lehesi a e mban mend??? Por kur ndryshove “ burre” ne 2009 zoti lehesi dhe te bene zv minister kulture a te kujtohet??? Po kur shite gazeten koha juaj ne mars 2007 dhe e ribleve prap ne tetor 2013 a e mban mend zoti lehes???

Une nuk kam bere asnje turp lehes xhani edhe kur kam kaniduar i pa varur ne vitin 2005, kam kaniduar brenda koalicionit me PD ne vitin 2009, kam kaniduar me PD ne vitin 2013 por ngaqe hyne dy lehes kolege te tu qe edhe ata blene nje parti nuk hyra deputet. Edhe kur kam drejtuar per 5 vjet degen e PD Lushnje nuk kam bere turp lehes xhani. Edhe kur erdha deputet i PD ne shtator 2017 nuk kam bere turp lehes

Edhe kur nuk ika per te lehur pas gardhit me mend e tu si lehes karriere ne shkurt 2019 nuk kam bere turp o lehes xhani. Tani po te ftoj publikisht si lehes i ndyre prej 30 vitesh i politikes Shqiptare, si nje paloço te pa TURP te kesaj politike qe te me gjesh nje afere qe une kam me qeverine e sivllezerve tuaj prej vitit 2013?? Me gjej nje tender apo konçension qe kam une me qeverine e leheseve si soj yt palaço prej vitit 2013 dhe nxire se do te iki neser. Po o lehes i ndyre dhe nje palaćo pa shtylle kurrizore DO TE KANIDOJ NE VITIN 2021. Sepse aq vota sa partia jote LEHESE per nje vend pune nje tender nje karrike nuk i ka mare dot ne gjithe Shqiperine, une i kam mare ne 4 komuna te Lushnjes i pa varur ne vitin 2005

Çfardo liste te hartoj une me koleget e mi por jo me homologet e tu sepse ata nuk e shesin partine si ti, te siguroj qe do te jete shume me dinjitoze se te gjithe LEHESIT me pagese dhe veresie qe ka pare ky vend prej 30 vitesh duke filluar nga te pa turpshem si soji yt. Une nuk kam bere turp o lehes se as kam futur njeri ne burg e as kam spiunuar shoket dhe miqte.

Po ti lehes a ke spiunuar njeri kur nga mesues fizike te “ emeruan” gazetare te gazetes koha juaj ne Lezhe?? Kur ben moral nje lehes ordinere qe perfaqeson me se miri llumin e kesaj shoqerie prej 30 vitesh per TURP me duket sikur shesin mend se jane te virgjera punonjeset e shtepive publike. Nese TURPI do te kishte nje fytyre dhe do te ishte nje person, ai do te kishte vetem fytyren tende o LEHES XHANI dhe do te ngjante si binjak me personin tend o LEHES XHANI MILI (E.K/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *