Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Mos mi deformo fjalët”, Dudushi përplaset me analistin: Është kriminale të kalërosh mbi viktimat

Gazetari Alban Dudushi është përplasur ashpër mbrëmjen e sotme me analistin nga Kosova, Dastid Pallaska.

Duke diskutuar për minishengenin dhe masakrën e Reçakut, Dudushi e pyeti analistin nëse ka protestuar në 2015 kur në Prishtinë shkoi Daçiç.

Ai shtoi në “Open” se është kriminale të kalërohet mbi viktimat e masakrës së Reçakut. Në kundërpërgjigje, analisti ka deklaruar se ai vetë ka reaguar gjithmonë në terren, jo në rrjetet sociale.

Debati mes Albana Dudushit dhe analistit:

Alban Dudushi: Bëjmë një parantezë. Masakra e Reçakut është e rëndë dhe çdo masakër është e rëndë, por është kriminale të kalërosh mbi viktimat.

Dastid Pallaska: Në radhë të parë tek masakra e Reçakut duhet pikë dhe jo por. Nuk ka por kur përmend masakrën.

Alban Dudushi: Mos m’i deformo fjalët. Thashë por për ata që kalërojnë mbi viktimat. Disa atje në Prishtinë dhe disa këtu në Tiranë.

Dastid Pallaska: Po ta them edhe njëherë duhet pikë tek masakrat.

Alban Dudushi: Po proteston në studio, protestove para dy ditëve. Por është për ata që reagojnë në facebook dhe kalërojnë në kurriz të viktimave duke u thënë, ja ai jua ka bërë.

Dastid Pallaska: Në facebook kanë reaguar familjarët e viktimave. Facebook kanë edhe familjarët e viktimave. Nuk jam dikush që linda në vitn 2000 dhe reagova me facebook. Pastaj e dimë se kush është mjeshtër i facebookut- iu kundërpërgjigj analisti nga Kosova.

 

Fjalët Kyce
Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
 • Koalicioni i udhëhequr nga PD 53%, 8502 votes
  8502 votes 53%
  8502 votes - 53% of all votes
 • PS 28%, 4539 votes
  4539 votes 28%
  4539 votes - 28% of all votes
 • Nuk do të votoj 9%, 1492 votes
  1492 votes 9%
  1492 votes - 9% of all votes
 • LSI 5%, 785 votes
  785 votes 5%
  785 votes - 5% of all votes
 • Të tjera 4%, 666 votes
  666 votes 4%
  666 votes - 4% of all votes
Total Votes: 15984
19/03/2021 - 25/04/2021
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.