AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Mister si e mori virusin, zbulohet pozitiv me Covid 19 dhe shoferi i ambulancës në Maliq

Orë pas ore tashmë janë duke u raportuar raste të prekura me koronavirus në vendin tonë, ndërsa mjekët thonë se piku i pandemisë ende nuk ka ardhur.

Burime bëjnë me dije për Fax News se listës së qyteteve që rezultojnë persona pozitiv me Covid 19 i është shtuar sot edhe Maliqi.

Burimet bëjnë me dije se testi ka dalë pozitiv për shoferin e ambulancës të Maliqit.

Personi i infektuar ka shfaqur simptoma të infeksionit si temperaturë dhe vështirësi në frymëmarrje, kështu që i është nënshtruar analizave, të cilat kanë rezultuar pozitive.

Mbetet ende e paqartë se si është infektuar ky person nga koronavirusi, dhe mbetet për tu parë nëse ia ka transmetuat personave të tjerë me të cilët ka qenë në kontakt.

(E.K/Faxweb.al)

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *