Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKulturëTe FunditTe Gjitha

“Millosheviçi dhe unë”/ Aktori i madh francez Gérard Depardie po xhiron film në Gjirokastër

Gérard Depardieu, aktori i njohur francez është duke xhiruar një film në Gjirokastër. Megjithëse sheshxhirimi është mbajtur larg interesit të kamerave, dihet se Depardieu do të luajë në filmin e regjisorit nga Prishtina, Arben Kastrati “Millosheviçi dhe unë”.

Filmi që është një bashkëprodhim kosovaro-francez ka përfshirë edhe aktorë të tjerë të njohur si Nathalie Boyer, Alessandra Martines etj.

Filmi sjell ngjarje të vitit 2003 që përkojnë me periudhën e pasluftës në Kosovë. Rrëfimi i personazhit kryesor dhe përjetimit të tij mbi ngjarjet përshkon filmin duke përcjellë tragjizëm, skena komike dhe realitetin e një popullsie që jetonte ditët e para të lirisë.

Ndërkohë Depardieu mori sot zyrtarisht “Çelësin e qytetit” të Gjirokastrës.

(Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *