AktualitetFlashKulturëTe FunditTe Gjitha

“Millosheviçi dhe unë”/ Aktori i madh francez Gérard Depardie po xhiron film në Gjirokastër

Gérard Depardieu, aktori i njohur francez është duke xhiruar një film në Gjirokastër. Megjithëse sheshxhirimi është mbajtur larg interesit të kamerave, dihet se Depardieu do të luajë në filmin e regjisorit nga Prishtina, Arben Kastrati “Millosheviçi dhe unë”.

Filmi që është një bashkëprodhim kosovaro-francez ka përfshirë edhe aktorë të tjerë të njohur si Nathalie Boyer, Alessandra Martines etj.

Filmi sjell ngjarje të vitit 2003 që përkojnë me periudhën e pasluftës në Kosovë. Rrëfimi i personazhit kryesor dhe përjetimit të tij mbi ngjarjet përshkon filmin duke përcjellë tragjizëm, skena komike dhe realitetin e një popullsie që jetonte ditët e para të lirisë.

Ndërkohë Depardieu mori sot zyrtarisht “Çelësin e qytetit” të Gjirokastrës.

(Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Palët politike u ulën në tavolinë për Reformën Zgjedhore, mendoni se është arritur një marrëveshje mes liderëve kryesorë dhe për çështje të tjera?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *