Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesorePolitikëTe FunditTe Gjitha

Me kostum sportiv futet në konvikte, Basha reagon pas përplasjeve në QS: Ja porosia nga lart që i erdhi punonjëses

Kreu i PD-së Lulzim Basha ka reaguar lidhur me situatën që u krijua dje në konviktet e Qytetit Studenti, ku kryedemokrati kishte shkuar me ftesë të disa studentëve, për të parë kushtet në të cilët të rinjtë jetonin.

Gjatë vizitës së Bashës, një recepsioniste i kërkoi atij që të largohej, pasi sipas saj ishte e ndaluar që të futej në ambientet ku qendronin studentët.

Bashkia e Tiranës reagoi më vonë, duke thënë se do të ngrite padi ndaj Bashës, ndërkohë që kreu i PD-së shprehet se njerëzit duhet ti japin fund frikës, përballë kësaj qeverie që kërkon të shtypë popullin.

Basha shprehet se koha e kërcënimeve ka marrë fund.

Postimi i plotë i Bashës:

Ngjarjet e mbrëmshme janë një pasqyrë e qartë e realitetit me të cilën përballet Shqipëria.

Mbrëmë isha ftuar nga disa studentë për të parë si jetojnë dhe për të dëgjuar shqetësimet e tyre. Studentët tanë janë e ardhmja e këtij vendi, shqetësimet e tyre janë shqetësimet tona.

Kjo është rruga që kemi zgjedhur ne. Rruga e të dëgjuarit, rruga e përfaqësimit të vërtetë të të gjithë shqiptarëve.

Kur mbërritëm në godinë u takuam me një punonjëse të konviktit, e cila na kërkoi të largoheshim. Kjo porosi erdhi nga lart.

Kjo në fakt është rruga tjetër. Rruga e frikësimit dhe kërcënimit të njerëzve për t’ju mbyllur gojën dhe për ti mbajtur të nënshtruar e nën kontroll.

Për mua politikanët duhet të jenë shërbëtor të popullit, jo e kundërta. Prandaj nuk do të lejoj askënd që të më pengojë të dëgjoj problemet e bashkëqyetarëve të mi dhe të përpiqem t’i ndihmoj ata. Kjo është arsyeja pse u bëra pjesë e jetës publike.

Ju bëj thirrje atyre që kanë zgjedhur rrugën e kërcënimeve dhe intimidimeve që ti vënë gishtin kokës. Askush dhe asgjë nuk do ti ndalë njerëzit që të dëgjohen dhe ta thonë fjalën e tyre.

(E.K/Faxweb.al)

Fjalët Kyce

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *