Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Mbyllet numërimi në qytetin e Korçës, PD së bashku me LSI-në mposhtin PS-në

Ka përfunduar procesi i numërimit në të gjitha KZAZ-të e qytetit të Korçës, ku Opozita e Bashkuar PD-LSI ka mundur të sigurojë një shumicë votash ndaj PS-së.

Sipas të dhënave zyrtare nga KQZ, Partia Socialiste ka marrë 20 837 vota ose 47.75 për qind, ndërsa Partia D emokratike ka marrë 18 263 vota ose 41.85 për qind.

Ndërkohë, LSI ka siguruar 2 465 vota ose 5.65 për qind.

Aktualisht numërimi vijon në bashkinë e Pogradecit  dhe Maliq, ndërsa ka përfunduar gjithçka në Devoll, Pustec dhe Kolonjë.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.