Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashSportTe FunditTe Gjitha

Mbyllet në Elbasan Arenda supersfida Tirana-Partizani, Çinari ‘zyrtarisht’ njeriu derbi

Partizani ka fituar me rezultatin 1-0 derbin ndaj Tiranës. Golin e vetëm të takimit e shënoi Çinari në minutën e 83’ të takimit.

Erald Çinari mund të konsiderohet ‘zyrtarisht’  si njeriu derbi. Shkodrani u rikthye në fushë pas 4 muajsh si i dënuar dhe i mjaftuan pak sekonda për të kaluar ekipin e “Demave” në avantazh për 1-0.

Pas këtij rezultati partizani renditet në vendin e 2-të, ndërsa Tirana në vendin e 5-të.

Me këtë rezultat statistikat thellojnë diferencën e Partizanit, i cili e ka fituar 67 herë derbin, ndërsa Tirana 42 herë.

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 Prillit ?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *