AktualitetBotaFlashTe FunditTe Gjitha

Mbi 30 fëmijë dhe…/ Nga grekja te algjeriania, zbulohen gratë që “ndezin” sheikun 70-vjeçar të Dubait (Foto)

Sheiku Mohamed bin Rashid Al Maktoum është zëvendëspresident, kryeministër i Emirateve të Bashkuara Arabe dhe sundimtar i Dubait.

Pas vdekjes së të vëllait, ai është përqendruar në shndërrimin e Emirateve të Bashkuara Arabe si një nga vendet më të mira në botë, deri në vitin 2021.

Përveçse një jete të ngjeshur profesionale, jeta personale e sheikut është gjithashtu shumë e “ndezur”.

70-vjeçari ka pasur të paktën gjashtë martesa në jetën e tij, e para prej të cilave ishte me kushërirën e tij të parë Sheikha Hind bint Maktoum bin Juma Al Maktoum.

Ajo është Zonja e Parë e Dubait dhe nëna e dymbëdhjetë fëmijëve të sheikut, përfshirë edhe trashëgimtarin e tij të paracaktuar, Hamdan bin Mohammed Al Maktoum, i cili lindi në 1982.

Gratë e tjera të tij janë: Sheikha Randa bint Mohammed Al-Banna nga Libani; Sheikha Delila Aloula po nga Libani;

Gruaja me origjinë algjeriane Sheikha Houria bint Ahmed Al M’aash; Zoe Grigorakos me origjinë greke; Princesha e Jordanisë Haya, e cila e braktisi. Ndërsa ende nuk dihet identiteti i një prej grave të tij.

ASCOT, ENGLAND – JUNE 19: Sheikh Mohammed Bin Rashid Al Maktoum and Princess Haya Bint Al Hussein of Jordan attend Day 3 of Royal Ascot at Ascot Racecourse on June 19, 2014 in Ascot, England. (Photo by Stuart C. Wilson/Getty Images)

A mendoni se jemi në gjendje të mbrohemi apo të menaxhojmë një 'krizë" të shpërthimit të Koronavirusit në vend?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *