AktualitetTe FunditTe Gjitha

Mbesa e Berishës MESAZH prekës për “Dadën” e saj që ndërroi jetë

Një ditë më parë u nda nga jeta motra e vetme e ish-kryeministrit Sali Berisha. Humbja e të motrës ishte një dhimbje e madhe për Berishën, i cili shkroi që ajo “nuk kishte moshë”, kjo për shkak të dashurisë, mirësisë dhe përkushtimit që motra ka ofruar për të dhe familjen e tij.

Lidhur me këtë ngjarje ka reaguar edhe mbesa e tij Dasara Malltezi, vajza e Argita Berishës. Hajrie Ram Osmani mund të ishte motra e gjyshit dhe halla e mamit, por edhe dasara siç duket ka patur një lidhje të veçantë me të. Madje zbulon që e quante “Dadë”

“Barrierat fizike nuk mund te maten me dashurine dhe vlerat qe na ke transmetuar Dadë”, shkruan Dasara. (D.D/Shuplaka)

Fjalët Kyce

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.