Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Mashtruesa, legena”, Hajdari me tone të larta në Kuvend: Kur vjen puna te vjedhja të gjithë një avaz keni ju

Deputetja Rudina Hajdari ka folur me tone të ashpra në Kuvend kundër forcave të mëdha politike, e kryesisht mazhorancës, që sipas saj nuk ka fytyrë që të kërkojnë mandatin e tretë.

“Mashtruesa, legena, që vetëm vidhni, për ç’a e doni mandatin e tretë, për të larë mëkatet që keni bërë, jo ju doni të vidhni më shumë”, tha ajo.

Sipas Hajdarit kur vjen puna te vjedhja, të gjithas partitë që e kanë qeverisur vendin kanë qenë njësoj, dhe kanë menduar vetëm për xhepat e tyre.

“Çdo gjë që ka vendi i keni marrë, si e majta si e djatha, i keni futur në xhepat tuaj dhe kur ju përvetësoni taksat e shqiptarëve jeni pa ngjyrë. Një avaz keni. Ajo që më vjen keq është se e pësojmë njësoj të gjithë, jo po përvetësoni të ardhmen e fëmijëve tani.

Shqiptarë boll u përçatë për këta, këta jën bashkë, ashtu kanë gjithmonë dhe ashtu do jenë dhe më tej, të bëhemi kundër grykësisë e babësizë së tyre”, tha ajo.

(E.K/Faxweb.al)

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.