AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Marrëveshja për detin, Kotzias: Bisedimet me Tiranën janë drejt përparimit

Ministri i jashtëm grek Nikos Kotzias ka folur në lidhje me marrvëshjen për detin me Shqipërinë.

Ai ka thënë se bisedimet me Tiranën janë drejt përparimit.“Baza për përcaktimin e zonës bregdetare do jetë 12 milje”.

Minsitri i jashtëm grek tha se është hera e parë që Greqia zegjeron ujërat e saj  teritoriale.

Gjatë intervistës për radion 24/7 nuk la pa përmendur edhe çështjen came. “Kurrë nuk diskutoj dhe nuk do pranoj diskutime për çështjen  çame.”

Gjithashtu tha se shpresojmë që mos ketë keqkuptime nga ana turke në lidhje me këtë çështje.

(E.V./Faxweb.al)

 

 

Fjalët Kyce

Ambasadorja amerikane Yuri Kim nis detyrën në Shqipëri. Me ardhjen e saj mendoni se do të ketë 'koka të prera' ndër politikanë dhe eksponentë të krimit?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Mund të Lexoni

Close