Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Qèlloi me 100 plùmba drejt hoteli në Pogradec, gjykata cakton masën árrest me bùrg për 30 ditë për Topuzin

Gjykata ka lënë në bùrg për 30 ditë, Mariglen Topuzin, njërin prej autorëve që qèlloi me breshëri plùmbash, ndaj hotel “Voloreka” në Pogradec.

Sot, RENEA, gjatë një áksioni në këtë qytet ka árrestuar edhe 4 autorët e tjerë, mes tyre dhe koka e organizimit të 2 átentateve ndaj pronarëve të këtij hoteli.

Topuzi është 34 vjeç, banues në fshatin Buçimas, Pogradec dhe është i dènuar më parë për veprën pènale “Shkatèrrimi i pronës me zjárr”.

Në cilësinë e provës materiale atij iu sekuestruan 1 mjet motor tip “Suzuki”, pa targë, 2 skafandra të përdorura nga autorët, ku janë fiksuar prova biologjike dhe balístike të tyre, físhekë lùftarakë, si edhe pamje filmike të filmuara nga kamerat e sigurisë.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *