Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

Tenderat e pandemisë arrijnë në SPAK, Manastirliu nuk u përgjigjet 5 pyetjeve

Debati i ditëve të fundit në lidhje më tenderat e dhënë nga qeveria në kohën e pandemisë në Shqipëri kanë arritur në SPAK.

Mësohet se ka 10 ditë që SPAK ka nisur dy kërkesa në Ministrinë e Shëndetësisë, por Manastirliu nuk është prononcuar akoma. 5 pyetjet që i janë drejtuar ministres Manastirliu janë:

“Çfarë procedure është ndjekur në tenderat e zhvilluar? Çfarë klasifikimi sekret dhe çfarë niveli sekret kanë tenderat e zhvilluara nga ky institucion? Numrin e tenderave të zhvilluar me procedurë sekrete? Sa është vlera e tenderave me procedurë sekrete? Çfarë është blerë me këto tendera?, thuhet në kërkesë.

Kujtojmë se kanë qenë të shumta denoncimet e opozitës në lidhje me këto tendera dhe abuzimet me to sipas saj.

 

Fjalët Kyce

Pas rritjes së rasteve të reja dhe vdekjeve nga COVID 19 a mendoni se qeveria dhe Komiteti Teknik duhet të ashpërsojnë masat antiCovid?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *