Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

“Të frymëzuar prej gjuhës së urrejtjes”, reagon Manastirliu për sulmin ndaj qendrës shëndetësore: Akt agresioni ndaj jetëshpëtuesve

Ministria e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu, ka reaguar në lidhje me sulmin me gurë ndaj ambienteve të një qendre shëndetësore në Elbasan.  Ministria dënon me forcë këtë akt të dhunshëm dhe sipas saj kemi të bëjmë me një sulm ndaj atyre që shpëtojnë jetë.

Postimi i plotë: Gurët e hedhur sot mbi qendrën shëndetësore në Lagjen Skënderbej në Elbasan, të cilën vetëm pak muaj më parë e rindërtuam me standardet më të mira pas braktisjes prej 4 dekadash, janë një akt agresioni kundër institucioneve jetëshpëtuese, të frymëzuar prej gjuhës së palogjikshme të urrejtjes, që po përdoret këto kohë kundër bluzave të bardha.

Dënoj me forcë këtë akt të dhunshëm, dhe mbështes me forcë punën e çdo mjeku e infermieri që shërben me përkushtim në këto kohë të vështira, në çdo cep të Shqipërisë.

Bluzat e bardha meritojnë mirënjohjen tonë dhe jo dhunën verbale të kujt ka humbur busullën.

 

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *