AktualitetFlashPolitikëShëndetiTe FunditTe Gjitha

Manastirliu flet për mbylljen e linjave me Italinë dhe karantinën: E kemi vendosur…

Ministrja Ogerta Manastirliu foli në Open për koronavirusin ku tha se Shqipëria po bën kontroll të kufijve 24 orë në 7 ditë të javës.

Rumania ka mbyllur linjën me Italinë, a duhet ta mbyllim dhe ne këtë linjë?- e pyeti moderatorja.

Çdo vendim që do e marrim bashkë me Task Forcën në raport me udhëzimet e Organizatës Botërore të Shëndetësisë- u shpreh Manastirliu.

OBSH-ja kërkon transparencë, cili është vendi i vendosur për karantinën?- e pyeti Eni Vasili.

Ne jemi transparent. Nuk ka vend për të krijuar panik tek qytetarët. E kemi vendosur për vendin e karantinës. Ai mund të jetë strukturë spitalore ose jo. Çdo gjë do vijë me kohën- u përgjigj ministrja./ T.CH

Fjalët Kyce

A ju duket i drejtë vendimi i qeverisë Rama për të kufizuar dhe lëvizjen e këmbësorëve si masë për të parandaluar përhapjen e COVID 19?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *