Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetTe FunditTe Gjitha

Ylli Rakipi: Rama dhe Basha kanë dalë bashkë në zgjedhje, Rama kryeministër se Basha u zgjua pak vonë

 

Gazetari Ylli Rakipi ka qenë i ftuar në  emisionin ‘Studio e Hapur”, lidhur me situatën politike në vend ai është shprehur se takimi kokë me kokë Rama –Basha vendosi asgjësimin e partive të vogla.

Ai thekson se dy partitë e mëdha kanë dalë bashkë në zgjedhje, i pyetur nga moderatorja Ylli tha se Rama do jetë   kryeminister se Basha u zgjua pak vonë.

“Kemi vetëm veprime mafioze ku u godit një forcë politike që mbajti 4 vjet në pushtet Sali Berishën dhe 4 vjet mbajti Edi Ramën. Në fushatë të gjithë kërkojë timonin.  8 vjet ne kemi qeverisur me andralla shumë të mëdha. Shqiptarët të jenë të qartë që kanë dalë bashkë në zgjedhje.

Moderatorja:Nëse kjo ndodh kush është kryeministër?

Rakipi: Edi Rama.

Moderatorja: Pse Edi Rama dhe jo Lulzim Basha?

Rakipi: Basha u zgjua pak vonë. Sipas meje sipas sondazheve që shohim. Konkluzioni kërkon të jetë kryeministër i vendit. Dhe Rama thotë “aritmetika e pashpirte e të vegjëlve”. Aritmetika e pashpirte kunder e Ilir Metës dhe Idrizit,” tha gazetari. (S.SH/SHuplaka)

 

 

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.