Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

“Lumi Shkumbin po del nga shtrati”, Erion Braçe ngre alarmin: Menjëherë, largohuni bashkë me kafshët

Sipas zv.kryeministrit erion Braçe, banorët e fshatrave rreth lumit Shkumbin rrezikohen seriozisht nga përmbytjet, pas shirave të këtyre dy ditëve.

Përmes një postimi në FB, Braçe njofton banorët e zonave të largohen nga banesat e njëkohësisht të largojnë prej aty kafshët dhe bagëtitë. Postimin e tij në FB dhe Instagram, Braçe e shoqëron edhe me një pamje të lumit të fryrë nga reshjet.

Postimi i Braçes:

LUMI SHKUMBIN PO DEL NGA SHTRATI!

Cdo banor i fshatrave Cerme e Siperme, Proshke, Cerme Pasha, Cerme Shkumbin, Sulzotaj, ti bindet urdhrave te kryepleqve dhe policise per tu larguar vete dhe cdo kafshe, mjete nga toka e argjinatures se lumit-buza e lumit deri ne argjinature!

Menjehere!

Bindjuni urdherave te autoriteteve!

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *