Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Lirohet nga bùrgu Behar Bajri, ja çfarë vendimi mori Gjykata e Shkodrës

Gjykata e Shkodrës ka liruar nga bùrgu Behar Bajrin. Gjykata vendosi të ndryshojë sot masën e sigurisë nga “árrest me bùrg” në “detyrim paraqitje”. SPAK fillimisht shpalli moskompetencën për dosjen e grupit Bajri duke bërë që të bien ákuzat për grup i strukturuar kríminal.

Çështja erdhi në gjykatën e Shkodrës dhe para një muaji, prokurori kërkoi pushimin për dy ákuza vrásjesh, të cilat gjykata i pranoi. Vepra e vetme penále që i mbeti është ajo e shtrëngimit të pasurisë për të cilën u kërkua një muaj shtyrje e afatit. Pas këtij afati që përfundoi, gjykata vendosi që të ndryshojë masën e sigurisë.

Behar Bajri u árrestua në Hollandë në Korrik të vitit të kaluar dhe u ekstrádua drejt Shqipërisë dhe përfundoi pas hekuráve për veprat penále “Vrásja me dashje në bashkëpunim”, “Tráfikimi i ármëve dhe municionit”, “Organizimi i llotárive të palejuara”, “Shtrëngimi me anë të kánosjes ose dhùnës për dhënie e pasurisë”, kryer në bashkëpunim, në kuadër të grupit kríminal, “Kryerja e veprave penále nga organizata kríminale dhe grup i strukturuar kríminal”.(A.M/Faxweb.al)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *