Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashTe FunditTe Gjitha

Covid 19 mbërrin për herë të parë në Sarandë, del pozitive një shtetase e huaj (Detaje)

Covid 19 ka shënuar rastin e parë edhe në qytetin e Sarandës, që derimë tani kishte qenë i paprekur. Mësohet se rasti i parë pozitiv është një shtatase nga Ukraina, e cila ka ardhur për pushime në Sarandë fundjavën e kaluar.

Mësohet se shtetasja që ka rezultuar pozitive kishte 7 muaj që jetonte në Tiranë, ndërsa ka deklaruar se në Sarandë ka apartamentin e saj dhe nuk ka pasur kontakte të tjera. Bluzat e bardha, si dhe efektivët e policisë së Komisariatit Sarandë, po punojnë për gjurmimin e kontakteve të saj dhe rasteve të tjera të mundshme.

Ndërkohë që gjatë ditës së djeshme janë zbuluar dhe 4 raste të reja me Covid 19 në qytetin e Lushnjes, që ishte kthyer në një zonë të gjelbër, me asnjë rast të ri, dhe me të tjerë persona që tashmë ishin shëruar nga Covid 19. (Lexo edhe ketu) 

Rastet pritet të konfirmohen në deklaratën e përditshme që bën Ministria rreth mesditës. Jugu i vendit ka qenë i praprekur derimë tani, po duket se me hapjen e sezonit turistik, raste do të importohen edhe atje, ndërsa shpresojmë që ato të jenë sporadike. (E.K/Faxweb.al)

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *