Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

U paraqit zyrtarisht në GJ.Kushtetuese pas betimit, Arta Vorpsi largohet nga institucioni

Arta Vorpsi pas betimit tek një notere, ka mbërritur në ambientet e Gjykatës Kushtetuese, ku edhe është zgjedhur mes shumë polemikash si anëtare e këtij organi të lartë të kushtetues në vend.

Pak minuta më parë ajo ka lënë godinën e Gjykatës Kushteëtuese duke u larguar prej aty, ndërsa ka qëndruar prej më shumë se një ore.

Vorpsi është betuar pranë noteres Miranda Xhemalçe, duke shmangur betimin pranë presidentit Meta.

Ajo ka njoftuar për betimin institucionin e presidencës, KED-në dhe Gjykatën Kushtetuese, ndërsa thotë se gjatë kryerjes së detyrës nga ana e saj do të respektojë vetëm Kushtetutën e Republikës së Shqipërisë.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.