Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


BotaFlashTe FunditTe Gjitha

LAJM I FUNDIT/ ‘Tronditet’ Anglia, Princi Charles rezulton pozitiv me COVID 19 (Gjendja e tij)

Princi Charles ka rezultuar pozitiv për koronavirusin.

Clarence House konfirmoi se mbreti 71-vjeçar ishte diagnostikuar me sëmundjen COVID-19 në një deklaratë të lëshuar këtë mëngjes.

Trashëgimtari i fronit thuhet se ka shfaqur “simptoma të buta”, por “përndryshe mbetet në shëndet të mirë”, dhe është vetë-izoluar në Skoci me Dukeshën e Cornwall – i cili ka provuar negativ.
“Princi i Uellsit ka testuar pozitiv për koronavirusin”, thuhet në deklaratë.
“Ai ka shfaqur simptoma të buta por përndryshe mbetet në shëndet të mirë dhe ka punuar nga shtëpia gjatë ditëve të fundit si zakonisht.

“Dukesha e Cornwall gjithashtu është testuar, por nuk ka virus. Në përputhje me këshillat qeveritare dhe mjekësore, Princi dhe Dukesha tani janë duke u izoluar në shtëpi në Skoci.

Partitë politike firmosën Marrëveshjen për Reformën Zgjedhore. A mendoni se Presidenti Meta duhet të dekretojë një datë zgjedhjesh në tetor të këtij viti?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *