Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

U infektuan në një festë/ Preken nga Covid-19 punonjësi i Kadastrës dhe i kompanisë së Naftës

Dy raste me Covid janë konfirmuar ditën e sotme në Fier. Një punonjës i Kadastrës dhe një punonjës i një kompanie naftënxjerrëse kanë rezultuar pozitiv me Covid.

Djali që punon në Drejtorinë e Kadastrës mësohet se ka qenë në një feste familjare, pjesë e së cilës ka qenë edhe burri që punon në kompaninë naftënxjerrëse.

Pasi kanë paraqitur simptomat e para të Covid, u është marrë tampon, i cili ka rezultuar pozitiv.
Të dy institucionet vijojnë normalisht punën, nën masat e rrepta të protokolleve të sigurisë ndersa janë karantinuar tashmë jo vetëm dy personat pozitiv por edhe ata që kanë punuar me ta.

Deri më tani, të gjithë kontaktet e dy rasteve të fundit që i janë nënshtruar tamponit kanë dalë negativ, ndërsa vijon hetimi i kontakteve. Dy rastet pozitiv janë nip e xhaxha me njeri-tjetrin dhe mesohet se kane qene ne nje feste familjare.

Mendoni se duhet të hapen listat e partive dhe të ndalohen koalicionet parazgjedhore?

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *