Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Plágosja me ármë në Laç, zbardhet ngjarja. Identifikohet autori

Pòlicia ka zbardhur ngjarjen e rèndë të shënuar pasditen e sotme në qytetin e Laçit, ku nga të shtènat me ármë zjárri ka mbetur i plágosur një person për të cilin Faxweb.al mëson se quhet Zef Marku.

Blutë e Kurbinit bëjnë me dije se kanë identifikuar autorin i cili është I.Xh,  ku vijon puna intensive për kapjen e  tij, ndërkohë që i plágosuri është dërguar për ndihmë mjekësore tek Spitali i Traúmës. Ngjarja ka ndodhur për shkak të një konflíkti të çastit.

“Sot ,rreth 17:45 ,në qytet Laç, si pasoje e një konflíkti të çastit është  plágosur me ármë zjárri  në këmbë shtetasi  Z.M., banues në Lezhë, i cili është dërguar për ndihmë mjekësore  spitalin e Traùmës.

Shërbimet e Pòlicisë dhe  grupi hetimor shkuan menjëherë  në vendngjarje dhe  falë veprimeve të shpejta  bënë të mundur identifikimin e autorin e  dyshuar të ngjarjes , konkretisht shtetasin I.Xh,  ku vijon puna intensive për kapjen e  tij

Grupi hetimor nën drejtimin e Prokurorisë  po vijon veprimet  për zbardhjen e plotë të shkakut dhe rrethanave të ngjarjes”, njofton Policia.

(F.GJ/FAXWEB.AL)

Fjalët Kyce

Për kë do të votoni në zgjedhjet e 25 prillit?

View Results

Loading ... Loading ...
Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.