Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashPolitikëTe FunditTe Gjitha

LAJM I FUNDIT/ Nisin romuzet mes Metës e Ramës, presidenti e fyen gënjeshtar: Këtë e di gjithë bota

Kanë nisur sërish në distancë debatet mes Presidentit Ilir Meta dhe kryeministrit Edi Rama pas konferencës që tashmë do të jetë e përjavshme e kreut të shtetit.

Ky i fundit deklaroi se u kishte nisur që me 8 prill draftin e tij me 14 pika për ndërhyrjen në reformën në drejtësi, progresin në atë Reformën Zgjedhore si dhe çështje të tjera që lidhen me integrimin e Shqipërisë në BE. Po menjëherë pas kësaj konference reagoi Rama i cili u shpreh se atij nuk i kishte mbërritur asnjë platformë, por se ishte i gatshëm të ulej me çdo aktor në tryezën e bisedimeve.

Ndërkohë pa pritur gjatë ka reaguar dhe Presidenti Meta i cili ka deklaruar:

“Që Platforma për Integrimin Europian (Non Paper) i është paraqitur Ambasadores së SHBA që më 8 prill 2020 është FAKT.
Që Rama GËNJEN nuk është më lajm as për të huajt.”, shkruan Meta në FB.

Po firmoset një peticion për ringritjen e Teatrit Kombëtare ashtu siç ishte më parë. Ju si mendoni:

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *