Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Vritet më armë zjarri ndërtuesi në Himarë, plagoset edhe motra e tij

Një vrasje ka ndodhur mëngjesin e sotëm në Himarë. Fax News raporton se është ekzekutuar me armë zjarri ndërtuesi Niko Goro.

Ngjarja ka ndodhur rrëth orës 9 të mengjesit të sotëm, teksa biznesmeni po shëtiste.

Goro eshte qelluar me armë zjarri nga persona ende të paidentifikuar.

Niko Goro është kushëri i kryetarit të bashkisë në Himarë, dhe është vrarë para supermarketit të motrës së tij. Kjo e fundit ka mbetur e plagosur ne kembe.

Policia e Himarës ka reaguar zyrtarisht në lidhje me ngjarjen e rëndë që ka ndodhur mëngjesin e sotëm ku është ekzekutuar me armë zjarri biznesmeni Niko Goro.

Policia njofton se rreth orës 08.55 minuta  në vendin e quajtur rrethrrotullimi që të çon në lagjen Spille Himarë, nga një person ende i pa identifikuar është vrarë  me armë zjarri shtetasi Niko Goro, 51 vjeç.  Si pasojë është plagosur lehtë në këmbë edhe shtetasja E. Q., 57 vjeçe, jashtë rrezikut për jetën.

Shërbimet e Policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje, janë ngritur pika kontrolli në aksin rrugor  Himarë –  Borsh e Himarë – Vlorë.

Në ndihmë të Policisë Vendore janë nisur forcat Operacionale dhe Shqiponjat e DVP Vlorë.

Në vendngjarje  ka shkuar grupi hetimor  dhe nën drejtimin e Prokurorisë po vijon puna për zbardhjen e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorëve.

 

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *