Shkarkoni aplikacionin e Fax Web

 


AktualitetFlashKryesoreTe FunditTe Gjitha

Jepet vendimi për Arbër Çekajn, ja sa vite búrg e dénon Gjykata e Posaçme

Gjykata e Posaçme ka dhënë vendimin për të arrestuarit e 613 kg kókainë të kapur në Portin e Durrësit. Arbër Çekaj, pronari i “Arbi Garden” në magazinat ku u sekuestrua sasia rekord prej 613 kg kókainë,  është dénuar me 14 vite búrg.  Ndërkohë Donald Lushaj, administratori i ‘Arbi Garden’ u dénua me 16 vite, teksa i shkurtohet në 10 vite e 8 muaj. Për shoferin Armando Pezaku, u dha dénimi me 13 vite búrgim, dhe i ulet në 8 vite e 8 muaj.

Ata u dénuan për pjesëmarrje në grup të strukturuar kríminal dhe tráfik ndërkombëtar nárkotikësh në bashkëpunim.

Dénimi i dhënë nga nga trteshja e gjyqtarëve Daniela Shirka, Ilirjana Olldashi, Etleva Deda është i njëjtë me pretencën që ka kërkuar prokuroria.

Për t'ju bashkuar grupit të Faxweb.al në Facebook, klikoni Join Group
loading...

Artikuj të Ngjashëm

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *